Otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu maila od żołnierza polskiego, który jest na misji pokojowej w Afganistanie. Pyta on:

czy dało by rade nagrać fajny utwór poświęcony naszym żołnierzom poległym na misjach pokojowych i stabilizacyjnych ?

Ciekawa tematyka, nie powiem. Jak najbardziej warta swojego czasu… Piosenki o żołnierzach poległych na misjach pokojowych nie są powszechnie znane i popularne. Pytanie jednak, czy zespół już tematykę nowej płyty ma zamkniętą (pewnie tak) czy też nie? A jeśli nie, to jak najbardziej zachęcamy do podjęcia swoich sił w tym temacie, zwłaszcza, że ów żołnierz pisze dalej:

Wielu z nas słucha waszych wspaniałych utworów w Afganistanie. Zauważyłem, że wielu z nas wasza muzyka motywuje do działania. Mamy mało takiej muzyki, a na całym świecie wszyscy promują swoją armie.

I tutaj Horytnica dotarła 🙂 Jak widać, zespół obudził serca Polaków nie tylko w naszym kraju i dociera praktycznie wszędzie. Miło jest usłyszeć, że piosenek Horytnicy słuchają nasi żołnierze walczący w Afganistanie i nie tylko. Cytuję dalej, w oryginale, naszego żołnierza polskiego:

Ostatnio można zauważyć w Internecie wiele sukcesów naszej armii, w szczególności o Polskich siłach specjalnych: „cisi i skuteczni”, są dumą narodu, doceniani na całym świecie. Warto by było się zastanowić, jest dużo materiału w Internecie na fajny teledysk, który byłby pewnie niezłym Hitem. Z wyrazami szacunku dla Waszej wspaniałej muzyki: przesyłam pozdrowienia. wierny fan:D

I my dołączamy się do pozdrowień! A dla Was chłopaki w Afganistanie i na innych misjach: wracajcie do domu cali i zdrowi! Niech Bóg ma Was w swojej opiece!

 1. Red Bull pisze:

  Linkin Park – CASTLE OF GLASS (featured in Medal of Honor)
  jest to dobrym przykładem tak samo jak Sabaton który podziwia polaków w boju
  jak dla mnie to prawdziwa „BOMBA” świetny pomysł już widzę setki filmików w internecie z podkładem takiego utworu 😉 czekam i pozdrawiam….

 2. heh pisze:

  Horytnica straciła by dużo w moich oczach (i pewnie nie tylko moich) nagrywając kawałek o misjach „pokojowych” wspierających amerykańskich terrorystów.

 3. Bella Norbert pisze:

  Dear Band!

  I am a hungarian person, and wached your music. Also, our band covered one of your song, and we went last year to Poland, to Warsawa. We played at Odessa Club, and was good that, polish people welcomes hungarian people. I only ask that can we play together sometime?

  Sorry for the bothering,

  Norbert Bella
  Drummer of Feher Vihar